-
MenuWstecz
-
Bez recepty
-
-
Apteczka
-
-
Różne
-
-
Bez recepty
- Artykuły higieniczne
- Kosmetyki
- Krótkie daty
- Mama i dziecko
- Najczęściej kupowane
- Pomysł na prezent
- Sprzęt medyczny
-
-
-
acc2 Konto
Koszyk
Przeglądaj dalejKoszyk jest pusty
Xylometazolin 1 mg/ml 10 ml Apteo
10 ml (but.)
SYNOPTIS PHARMA SP. Z O.O.
Xylometazolin APTEO MED jest miejscowo działającym lekiem, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek.
Krople do nosa Xylometazolin APTEO MED ułatwiają odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego. Xylometazolin APTEO MED ułatwia wziernikowanie nosa (badanie jamy nosowej).
Działanie leku Xylometazolin APTEO MED rozpoczyna się w ciągu 2 minut od zastosowania leku i utrzymuje się do 10 godzin.
Xylometazolin APTEO MED jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.
- Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 do 4 kropli roztworu Xylometazolin APTEO MED do każdego otworu nosowego 3 razy na dobę. Nie należy stosować więcej niż 3 dawki leku do każdego otworu nosowego na dobę.
- Zaleca się, aby ostatnią dawkę leku przyjąć bezpośrednio przed snem.
- Xylometazolin APTEO MED należy stosować wyłącznie do nosa (również w zapaleniu ucha środkowego).
- W celu uniknięcia szerzenia się zakażenia opakowanie leku powinno być stosowane tylko przez jednego pacjenta.
- Leku Xylometazolin APTEO MED nie należy stosować dłużej niż przez 7 kolejnych dni.
- Leku Xylometazolin APTEO MED nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Lek Xylometazolin APTEO MED należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Sposób przechowywania: poniżej 25°C
Producent / Podmiot odpowiedzialny: SYNOPTIS
Pozwolenie: MZ 25417
Charakterystyka
- Rodzaj
- Lek OTC
- Postać
- krople
- Składnik
- ksylometazolina
Zobacz także
Xylometazolin Teva aerozol 10 ml
10 ml (butelka)
TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA SP. Z O. O.
15 innych produktów w tej samej kategorii:
Levosol syrop 6 mg/ml 120 ml
Lek LEVOSOL zawiera substancję czynną – lewodropropizynę o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli.
Wskazany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu.
120 ml
SOLINEA SP. Z O.O. SP.K.
Ibufen dla dzieci Forte 200mg/5 ml truskawkowy 100 ml
Na ból i gorączkę u dzieci
100 ml (butelka)
MEDANA PHARMA SPÓŁKA AKCYJNA
Vitaminum B compositum 50 tabl. Polfa W-wa
50 tabl. (2 blist.po 25szt.)
WARSZAWSKIE ZAKŁ.FARM. POLFA S.A.
Solgar Włosy, Skóra, Paznokcie 60 tabl.
SOLGAR POLSKA SP. Z O.O.
Sinupret Extract 160 mg 20 tabl.
Zatkany nos? Zatokowy ból głowy?
20 tabl. Lek ziołowy
BIONORICA SE
Mg z B6 50 tab.
50 tabl. Suplement diety
CHEMICZNO-FARMACEUTYCZNA SPÓŁDZIELNIA PRACY ESPEFA
Ibufen mini Junior 100 mg 15 kaps.
Na ból i gorączkę u dzieci od 4 roku życia - działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie
15 kaps.
ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
- Wyprzedane

Koszyk
Przeglądaj dalejKoszyk jest pusty
Konto
-
MenuWstecz
-
Bez recepty
-
-
Apteczka
-
-
Różne
-
-
Bez recepty
- Artykuły higieniczne
- Kosmetyki
- Krótkie daty
- Mama i dziecko
- Najczęściej kupowane
- Pomysł na prezent
- Sprzęt medyczny
-
-