Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Niektóre pliki COOKIES są niezbędne do poruszania się po stronie i prawidłowego korzystania z serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Brak zgody na instalację plików cookie może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki. Więcej szczegółów w Polityce Prywatności.

paracetamol-aurovitas-500-mg-50-tabl-p-
paracetamol-aurovitas-500-mg-50-tabl-p-

Paracetamol Aurovitas 500 mg 50 tabl.

8,99 zł
Brutto
50 tabl.
AUROVITAS PHARMA POLSKA SP.Z O.O.
Dostępne
gorączka ból
help_outlineZapytaj o produkt
Paracetamol Aurovitas 500 mg 50 tabl.

Paracetamol Aurovitas 500 mg 50 tabl.

50 tabl.
AUROVITAS PHARMA POLSKA SP.Z O.O.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Ostatni raz ten produkt został dodany do koszyka: 2021-06-18

Wydrukuj

Ocena :  

Dodaj do ulubionych

PARACETAMOL AUROVITAS (500 mg paracetamolum)

Wskazania: Objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego i (lub) gorączki (1)

Dlaczego Paracetamol Aurovitas? Rejestracja od 10. roku życia (2)

Okrągłe, łatwe do połknięcia tabletki, z linią podziału, które można podzielić na równe dawki (3)

Paracetamol może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące(4)

1-4 Charakterystyka Produktu Leczniczego Paracetamol Aurovitas


Sposób użycia: Paracetamol w tabletkach nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 10 lat. Odstęp pomiędzy dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana z powodu ryzyka poważnego uszkodzenia wątroby (punkt 4.4 i 4.9 ChPL). Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, lub objawy nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Przyjmowanie paracetamolu z jedzeniem i piciem nie wpływa na skuteczność leku.

Sposób podania: Tabletki należy połykać popijając dużą ilością wody.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (punkt 6.1 ChPL). Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Nie zaleca się długotrwałego lub częstego zażywania leku. Należy poinformować pacjenta, aby nie stosował równocześnie innych produktów zawierających paracetamol. Przyjęcie wielokrotności dawki dobowej lub przedawkowanie może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby; wówczas należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze, ze względu na ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia wątroby (punkt 4.9 ChPL). U osób młodych leczonych dawką 60 mg/kg mc./dobę paracetamolu, skojarzenie z innymi lekami przeciwgorączkowymi nie jest uzasadnione, z wyjątkiem przypadków nieskuteczności. Należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, lub ciężką niewydolnością wątroby (Child-Pugh >9), łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby (w tym zespołem Gilberta), ostrym zapaleniem wątroby, jednoczesnym stosowaniem leków, które wpływają na czynność wątroby, niedoborem dehydrogenazy glukozo 6-fosforanowej, z niedokrwistością hemolityczną, u osób nadużywających alkoholu oraz w długotrwałym odwodnieniu i niedożywieniu.

 

Podmiot Odpowiedzialny: Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o., ul. Sokratesa 13D lokal 27, 01-909 Warszawa


50 tabl.,
AUROVITAS PHARMA POLSKA SP.Z O.O.
21681
280 Przedmioty

Charakterystyka

Rodzaj
Lek OTC
Postać
tabletki
Składnik
paracetamol

Powiązane produkty

Na górę
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Konto
Zamknij